Športový deň – minifutbal

ZOBRAZIŤ PRÍLOHU  [Veľkosť: 236,17 KB, Typ súboru: PDF]

Milí športovci a priaznivci športu,
S veľkou radosťou Vám oznamujeme že dňa 02.09.2017 tj sobotu sa uskutoční minifutbalový turnaj na multifunkčnom ihrisku pri základnej škole v Žiranoch!
Veríme že začiatkom septembra sa vo veľkom počte spoločne stretneme, dobre si zašportujeme, kde okrem skvelého turnaja bude pripravené aj občerstvenie.

Program turnaja:

11:00 – 11:45 príjazd, registrácia, uzávierka súpisiek zúčastnených hráčov a losovanie tímov
12:00 – 18:00 minifutbalový turnaj
18:30 – vyhodnotenie

Podrobnosti k futbalovému turnaju:

Pri predpoklade 8-10 tímov. Všetky tímy budú rozdelené do 2 skupín (A, B). Hracia doba zápasu je 2x7 minút, prestávka medzi zápasmi 2 minúty pričom sa bude hrať na brány hádzanárskeho rozmeru s počtom hráčov 4+1! Bude sa hrať systémom každý s každým (*v základnej skupine). V playoff zápasoch budú hrať tímy podľa rozdelenia napr: A1:B4, B1:A4. A2:B3, B2:A3.

Finále sa bude hrať rovných 2x10 minút!

Pravidlá k futbalovému turnaju:

Hrať budú môcť iba hráči, ktorí budú na súpiske tímov pri registrácii – ďalšie dodatočné dopísanie / doplnenie hráčov počas turnaja nebude možné!
Zápasy sa budú hrať v uzavretom ihrisku, kde v prípade prekopnutia ochrannej sieťky bude druhé mužstvo rozohrávať zo zeme a “malá domov” brankárovi je zakázaná, kde brankár môže rozohrávať rukou-nohou po celom ihrisku! V prípade remízy pri vyraďovacích zápasoch budú rozhodovať penalty (*5 pokutových kopov). Víťazný tím vyhrá hlavnú trofej turnaja a putovný pohár. Za vulgarizmy a hrubé fauly bude nasledovať 3 minútový trest pre samotného vinníka, pretože chceme vidieť futbal v rámci fair-play!

Na hraciu plochu bude dovolený vstup len v halovkách alebo turfách! V jednom tíme môže byť maximálne 12 hráčov!