NITRA: Čokofest

Milovníci čokolády z rôznych kútov Slovenska majú skvelý dôvod koncom apríla navštíviť Nitru.
Čaká ich podujatie plné chutí, zážitkov, umenia a zaujímavostí zo sveta čokolády s názvom Čokofest. 

Už druhý ročník čokoládového festivalu, Čokofest 2015 sa bude konať 25.-26. apríla 2015.

Prvý deň, v sobotu, organizátori v spolupráci s poctivými čokolatiermi pripravili „ČokoKongres“. 
Ak sa chcete dozvedieť, ako konzumovali čokoládu naši predkovia, ako rozumieť zloženiu čokolády na obale, vedieť aká je cesta čokolády od kakaového bôbu až po tabuľku čokolády, či ktorá čokoláda prospieva nášmu zdraviu a iné zaujímavosti zo sveta čokolády, nitrianska synagóga je tým správnym miestom pre vás. Okrem výživných prednášok uvidíte čokoládové obrazy, šperky, a dokonca sa budete môcť vyznať zo svojich čokoládových hriechov na Stretnutí anonymných čokoholikov. Vstupenky a celý program ČokoKongresu nájdete na www.cokofest.sk.
„Naším cieľom je sprostredkovať ľuďom komplexný zážitok z čokolády. Ukázať im, že nielen prostredníctvom chuti, ale i zrakom, čuchom či sluchom možno čokoládu poznávať,“ hovorí organizátorka Čokofestu, Katarína Gabalcová. „Zároveň chceme, aby si aj vďaka Čokofestu ľudia uvedomili, aké dobré veci na Slovensku máme. Mnohí nevedia, že doma máme vlastných výrobcov čokolády a za kvalitnou čokoládou netreba chodiť až do Belgicka či Švajčiarska,“ hovorí Katarína.
Originálnych výrobcov majú návštevníci možnosť stretnúť nielen v sobotu, ale aj v nedeľu – v druhý deň festivalu.

Nedeľa patrí ČokoTrhu na Kupeckej ulici (od 10.00 do 18.00 h), ktorá sa v tento deň zaplní tou najlepšou čokoládou na domácom trhu.

Gastronomický zážitok doplní vystúpenie štyroch kapiel, rôzne čokoládové výstavy a súťaž o čokoládové ceny.
Ak sa Vám už teraz zbiehajú slinky po kvalitnej dávke dobrej čokolády, určite si v diári označte posledný aprílový víkend ako čokoládový. Už dnes sa však môžete zapojiť do súťaží o čokoládové ceny.

Zdroj: NISYS


späť