OSLAVA DŇA MATIEK V SÚČASNOSTI

Práve v týchto dňoch by sme na našej webovej stránke uverejnili takýto oznam: Milé mamičky, staré mamy a babičky! Srdečne Vás pozývame na slávnostné posedenie pri príležitosti Dňa matiek, ktoré sa uskutoční v nedeľu 10. mája 2020 v kultúrnom dome. Veľmi sa na Vás tešíme!

Bohužiaľ, uverejniť takýto oznam na našej webovej stránke (a nielen tam) je v súčasnej situácii len našim zbožným prianím. Všetky kultúrne, spoločenské a športové akcie predsa kvôli koronavírusu dostali všade až do odvolania stopku. To však neznamená, že si na tento významný sviatok nespomenieme.  Deň matiek predsa patrí medzi najdojemnejšie sviatky – veď pre každého človeka je jeho matka najdôležitejším človekom na svete. Od detstva až po posledné chvíle pred odchodom z tohto sveta si človek nesie v sebe jedinečný a neopakovateľný obraz svojej matky. Matky, ktorá všetko chápe, odpúšťa, vždy poľutuje a bude stále milovať svoje dieťa bez ohľadu na to, aké to dieťa je. Vzdať úctu všetkým mamičkám, mamkám, maminám ale aj babičkám (nielen práve 2. májovú nedeľu, ale počas celého roka) možno rôznym spôsobom: darovaním kytice, darčeka, návštevou (tá je však v týchto dňoch sťažená, ale pri dodržaní prísnych bezpečnostných opatrení nie nemožná) a niektorí už iba spomienkou na cintoríne. Hlavne tam si uvedomíme, ako nám veľmi chýbajú, keď už nie sú medzi nami.

Byť mamou je najkrajšie povolanie v živote každej ženy. Toto výnimočné poslanie je krásne a náročné zároveň. Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili!

Vážené žirianske mamičky, staré mamy a babičky!

Z celého srdca Vám prajem krásny DEŇ MATIEK 2020!

Ing. Jozef Zsebi, starosta obce


späť